MBTI

6. března 2016 v 19:06 | neptunie
Včera večer jsem narazila na zajímavý osobnostní test rozdělující lidstvo do šestnácti skupin podle toho, zda u převažuje introvetismus (I) či extrovertismus (E), zda získávají informace spíše dle smyslů (S) nebo dle intuice (N), zda preferují myšlení (T) nebo cítění (F) a do čtvrtice podle toho, jestli u nich převažuje usuzování (J) nad vnímáním (P) nebo je tomu přesně naopak.
Každou z těchto vlastností značí jedno písmeno (viz závorky), takže vám po vyplnění testu vyjede čtyřpísmenný kód, kterých je, logicky, celkem šestnáct: INFP, INFJ, INTJ, INTP, ISFP, ISFJ, ISTJ, ISPJ, ESFP, ENFP, ENTJ, ENTP, ESFP, ESFJ, ESTJ, ESPJ.
Krom jednoho z těchto kódů získáte také mimo jiné popis osobnostního typu, kterým byste měli být - mně kupříkladu vyšlo INFP a během čtení mi připadalo, že ta stránka popisuje mne samotnou, ne libovolného člověka spadající do kategorie INFP (= 'snílek'; každý z typů má podobné označení. Např. ESFP je 'bavič' apod.). A když jsem k vyzkoušení tohoto testu ponoukla i pár svých přátel, kterým samozřejmě vycházely jiné kódy, i oni se ve svých popisech více či méně viděli (většinou tedy spíš více, jen jedna moje kamarádka si nebyla jistá, u té však prý téměř nikdy nebyly jednoznačné ani její odpovědi).

Nevím jak vám, ale mně to přijde rozhodně velmi zajímavé - Myers-Briggs Type Indicator vznikl v období druhé světové války a jeho autorky se rozhodně strefily.
Hodlám si o tom rozhodně zjistit co nejvíce, pokud objevím něco, co mne ohledně MBTI zaujme, jistě dám vědět. Nyní bych se však ráda zeptala, který z osobnostních typů jste vy... což mi připomíná, že jsem sem rovnou chtěla hodit odkaz na stránky testosobnosti.zarohem.cz, kde jsem se testovala já. Tedy, podobných testů jsem zkoušela více, tento mi však přišel zdaleka nejspolehlivější.
(Mimochodem, charakteristiky jednotlivých typů se dají snadno vyhledat na Wikipedii. Takže pokud by někoho náhodou zajímalo, co že jsem to já - nebo kdokoli jiný - vlastně zač, není problém.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama