(Ne)bloguju

10. března 2016 v 18:14 | neptunie
Už pár let trávím denně spousty času pročítáním nejrůznějších článků na blog.cz či jiných serverech. Některé mne zaujmou, jiné mi svým obsahem nic moc neříkají, s dalšími souhlasím nebo naopak ne... K málokterému z nich však něco malého podotknu. Jistě, někdy text jeho autorovi zkritizuji, někdy přihodím souhlasný komentář. Řekla bych, že na články reaguji i celkem často, ale v poměru s tím, co přečtu a beze slov opustím, je to pouhých pár kapek v moři.
Samozřejmě, najdou se články, ke kterým co dodat prostě není (možná něco jako "Hm", či "Moc pěkné", ovšem přinesl by někomu něco takovýhle komentář?). Ale pak tu jsou takové, k nimž toho mám co dodat víc než dost. Přesto to však ve většině případů neudělám. Když o tom tak přemýšlím, vlastně ani nevím proč. Nevím, jaká neviditelná síla mi tak často brání zveřejnit to, co sesmolím v komentářovém okně, nebo to dokonce vůbec sepsat.
Je to snad strach, že se ztrapním, že se mi někdo bude smát, kterým tak trochu trpím i v reálném světě? Možná.

Každopádně tu tak trochu bloguju nebloguju, jak se mi zrovna líbí. Stejná síla mi totiž často brání i zveřejnit již zhotovený článek (vlastně jsem celkem zvědavá, jestli i tento vůbec kdy spatří světlo světa). A to mě i celkem mrzí - jednak by tu byla šance si komentováním cizích blogů zvyšovat komentovanost toho vlastního, jednak mnohdy opravdu toužím se vyjádřit. Jenže to prostě nejde.
Neříkám, že je to tak vždy. To zdaleka ne. Občas s chutí komentář napíšu a se stejnou chutí jej vypustím na blog. Hned poté, co jej třikrát po sobě zkontroluji. A pak se občas zděsím, co jsem to zase vyplodila za hovadinu.

Většina mých oblíbených blogerů vlastně (schválně, kolikrát jsem už tohle slovo dnes použila?) vůbec netuší, že mají ve mně věrnou čtenářku, ti další pak ani nevědí o mé existenci. (Mohla bych teď jmenovat desítky blogů, které ráda navštěvuji, ale ani to raději neudělám. Co kdyby sem některý z autorů náhodou zabloudil? Co by mi na to řekl?)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama